Wpis można dodać na dwa sposoby
* wypełniając formularz dostępny tu http://www.zanocuj.eu/dodaj
* można wysłać na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. link do strony internetowej obiektu i administrator doda za Państwa wpis do bazy bez żadnych dodatkowych opłat


Przed dodaniem oferty należy zapoznać się z regulaminem serwisu, dodanie wpisu oznacza akceptacje regulaminu.


Żeby dodać samodzielnie wpis należy wykonać następujące czynności:
1. Wejść w zakładkę DODAJ WPIS w górnym menu.
a. Podać adres e-mail i nacisnąć przycisk „Załóż konto i dodaj ofertę”
-  system automatycznie wygeneruje login i hasło do konta, proszę o zapisanie tych danych, będą potrzebne do dokonywania ewentualnych edycji oferty
b. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w serwisie aż dotrzemy do podstrony z listą posiadanych wpisów.
2. Żeby dodać nową ofertę należy nacisnąć przycisk „NOWY” i wypełnić wszystkie potrzebne pola formularza, po wypełnienie należy nacisnąć przycisk 'ZAPISZ'.
3. Po wypełnieniu i zapisaniu formularza wpis pojawia się w serwisie automatycznie.
a. Proszę pamiętać o wylogowaniu się ze swojego konta, naciskając przycisk „Wyloguj”


Uwagi do niektórych pól formularza
1. Wszystkie pola oznaczone gwiazdką ( * ) muszą być wypełnione.
2. Tytuł oferty powinien składać się z maksymalnie 40 znaków
3. Jeżeli nie chcemy podawać ceny noclegu, proszę w to pole wpisać „do uzgodnienia” lub „na telefon”, to pole jest obowiązkowe i musi być wypełnione
4. Województwo i powiat wybieramy z rozwijanej listy, jeżeli miasta w którym znajduje się obiekt nie ma na rozwijanej liście należy kliknąć na pozycję „Dodaj inne” i wpisać odpowiednią nazwę.
5. Lokalizacja obiektu na mapie jest ustalana automatycznie przez skrypt, można również wpisać w odpowiednie pola szerokość i długość geograficzną lub przeciągnąć kursor na odpowiednie miejsce na mapie. Gdyby lokalizacja wyświetlała się nieprawidłowo proszę skontaktować się z administratorem serwisu.
6. W polu dane do rachunku wpisujemy na kogo ma być wystawiony rachunek na wpłaconą kwotę, te dane nie będą widoczne w serwisie i nie będą przechowywane w bazie danych serwisu, służą tylko do celów księgowych.
7. Opis obiektu nie ma limitu znaków, może mieć dowolną długość i powinien zawierać najistotniejsze informacje dotyczące warunków w jakich będą przebywać goście.
8. Zdjęcia zaznaczamy pojedynczo, wczytują się dopiero podczas zapisywania oferty, dlatego w zależności od szybkości łącza zapisywanie oferty może potrwać nawet kilkadziesiąt sekund. Przygotowanie i dodanie zdjęć można zlecić administratorowi serwisu, wystarczy wysłać je jako załączniki na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. -, administrator je odpowiednio sformatuje i doda do oferty.