Wpis można dodać na dwa sposoby
* wypełniając formularz dostępny tu http://www.zanocuj.eu/dodaj
* można wysłać na adres  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. link do strony internetowej obiektu i administrator doda za Państwa wpis do bazy bez żadnych dodatkowych opłat


Przed dodaniem oferty należy zapoznać się z regulaminem serwisu, dodanie wpisu oznacza akceptacje regulaminu.


Żeby dodać samodzielnie wpis należy wykonać następujące czynności:
1. Wejść w zakładkę DODAJ WPIS w górnym menu.
a. Podać adres e-mail i nacisnąć przycisk „Załóż konto i dodaj ofertę”
-  system automatycznie wygeneruje login i hasło do konta, proszę o zapisanie tych danych, będą potrzebne do dokonywania ewentualnych edycji oferty
b. Następnie należy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi w serwisie aż dotrzemy do podstrony z listą posiadanych wpisów.
2. Żeby dodać nową ofertę należy nacisnąć przycisk „NOWY” i wypełnić wszystkie potrzebne pola formularza, po wypełnienie należy nacisnąć przycisk 'ZAPISZ'.
3. Po wypełnieniu i zapisaniu formularza wpis pojawia się w serwisie automatycznie.
a. Proszę pamiętać o wylogowaniu się ze swojego konta, naciskając przycisk „Wyloguj”


Uwagi do niektórych pól formularza
1. Wszystkie pola oznaczone gwiazdką ( * ) muszą być wypełnione.
2. Tytuł oferty powinien składać się z maksymalnie 40 znaków
3. Jeżeli nie chcemy podawać ceny noclegu, proszę w to pole wpisać „do uzgodnienia” lub „na telefon”, to pole jest obowiązkowe i musi być wypełnione
4. Województwo i powiat wybieramy z rozwijanej listy, jeżeli miasta w którym znajduje się obiekt nie ma na rozwijanej liście należy kliknąć na pozycję „Dodaj inne” i wpisać odpowiednią nazwę.
5. Lokalizacja obiektu na mapie jest ustalana automatycznie przez skrypt, można również wpisać w odpowiednie pola szerokość i długość geograficzną lub przeciągnąć kursor na odpowiednie miejsce na mapie. Gdyby lokalizacja wyświetlała się nieprawidłowo proszę skontaktować się z administratorem serwisu.
6. W polu dane do rachunku wpisujemy na kogo ma być wystawiony rachunek na wpłaconą kwotę, te dane nie będą widoczne w serwisie i nie będą przechowywane w bazie danych serwisu, służą tylko do celów księgowych.
7. Opis obiektu nie ma limitu znaków, może mieć dowolną długość i powinien zawierać najistotniejsze informacje dotyczące warunków w jakich będą przebywać goście.
8. Parametry zdjęć:
a. Format - *.jpg
b. rozmiar - maksymalnie 1000 pikseli dłuższy bok
c. wielkość - 350 kb
9. Zdjęcia zaznaczamy pojedynczo, natomiast wczytywanie do oferty można wykonywać dla wszystkich razem naciskając przycisk 'Wczytaj zdjęcia'  lub też po jednej sztuce naciskając za każdym razem ten sam przycisk. Przygotowanie i dodanie zdjęć można zlecić administratorowi serwisu, wystarczy wysłać je jako załączniki na adres - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. -, administrator je odpowiednio sformatuje i doda do oferty.